Stanisław Wójtowicz, prezes Fundacji Elektrowni Rybnik, wręcza czek za zwycięstwo Tadeuszowi Chrószczowi, dyrektorowi I LO / Anna Foltynowicz-Koterska
Stanisław Wójtowicz, prezes Fundacji Elektrowni Rybnik, wręcza czek za zwycięstwo Tadeuszowi Chrószczowi, dyrektorowi I LO / Anna Foltynowicz-Koterska

W tym roku rybnickie szkoły ponadgimnazjalne rywalizowały w rozgrywkach tenisa ziemnego, biegu sztafetowego, tenisa stołowego oraz sztafety pływackiej. Podczas finałowej imprezy drużyny sprawdziły się z zakresu wiedzy o polskich olimpijczykach i ruchu olimpijskim. Zwycięzcą, podobnie jak rok temu, zostało I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich. W nagrodę szkoła otrzymała 1800 zł na sprzęt sportowy. Kolejne miejsca zajęli Zespół Szkół Budowlanych i Zespół Szkół Technicznych.
Przypomnijmy, że każde spotkanie Mityngu Sportowego z Olimpijczykiem złożone było z dwóch części. W tym roku odbyły się cztery spotkania – począwszy od września, skończywszy na grudniu. W tegorocznej edycji imprezy rywalizowali uczniowie I LO, Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych, Zespół Szkół Budowlanych, Zespół Szkół Technicznych, Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych oraz Zespół Szkół nr 5. Nad poprawnością przebiegu turniejów czuwał Andrzej Piecha, nauczyciel wychowania fizycznego.
Druga część spotkań upływała na żywej i interesującej rozmowie dziennikarza Adama Gizy z zaproszonymi gośćmi. Podczas czterech spotkań można było spotkać się i porozmawiać z Markiem Plawgo, Leszkiem Blanikiem, Mariuszem Czerkawskim oraz długo oczekiwaną Mają Włoszczowską. Te spotkania dały tłumnie zgromadzonej publiczności możliwość poznania rozwoju ich kariery sportowej. To z ich rąk zwycięzcy turnieju otrzymali dyplomy. Nie zabrakło też czasu na pamiątkowe zdjęcia i autografy. Tego rodzaju spotkania to bezcenna nagroda dla rozwijających się młodych sportowców.
– Chcieliśmy za pośrednictwem spotkań z sławnymi sportowcami pokazać młodzieży perspektywy, jakie stwarza uprawianie sportu. Pokazaliśmy, że sport może być też drogą do dużej kariery i życiowego sukcesu – mówi Stanisław Wójtowicz, prezes Fundacji Elektrowni Rybnik.
Jako idealny przykład podaje losy Mariusza Czerkawskiego, który w trakcie spotkania z młodymi rybniczanami dzielił się swoimi refleksjami dotyczącymi przebiegu sportowej kariery oraz znalezienia sobie miejsca w życiu po jej zakończeniu. Obecnie najsłynniejszy polski hokeista, olimpijczyk z Albertville, jest współwłaścicielem renomowanej sieci klubów fitness.
Mitingi były współfinansowane ze środków otrzymanych od Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Komentarze

Dodaj komentarz