Koniec gry o nic
Dobiegła końca druga runda rozgrywek Polskiej Ligi Hokeja. Zespół JKH GKS Jastrzębie ukończył ją na szóstym miejscu i w play-off zmierzy się z Zagłębiem Sosnowiec bądź z Podhalem Nowy Targ.
W piątek nie udało się hokeistom JKH GKS Jastrzębie powtórzyć sukcesu z poprzedniego meczu z Podhalem Nowy Targ. Tym razem lepsi okazali się nowotarżanie, którzy wygrali na Jastorze 6:4. Zanim mecz się na dobrze rozpoczął, goście już prowadzili. Jastrzębianie znów nie potrafili wykorzystać gry w przewadze. Tylko w pierwszej tercji grali czterokrotnie pięciu przeciwko czterem, a raz nawet w przeciwko trójce nowotarżan. Ani razu krążek nie znalazł drogi do bramki Podhala. Jak należy grać w liczebnej przewadze, pokazali gospodarzom podopieczni trenera Milana Janczuszki w drugiej odsłonie. Najpierw Marcin Kolusz pokonał Kamila Kosowskiego, kiedy goście grali w podwójnej przewadze, bo na ławce kar siedzieli Arkadiusz Kąkol i Grzegorz Piekarski. Chwilę potem było już 0:3. Jastrzębianie przebudzili się dopiero w końcówce drugiej tercji. Gol Mateusza Danieluka poderwał ich do walki. W trzeciej tercji doprowadzili nawet do stanu 4:5, ale 26 sekund przed końcem Frantisek Barklik trafił do pustej bramki.
W niedzielę tradycji stało się zadość. Naprzód Janów jeszcze w tym sezonie nie wygrał na Jastorze i w niedzielę było podobnie. Zespół JKH GKS Jastrzębie pokonał ekipę z Janowa 6:3. O wyniku meczu zadecydowała trzecia tercja. Po dwóch odsłonach na tablicy wyników widniał remis 2:2. Jednak w ostatniej partii gospodarze czterokrotnie zmusili do kapitulacji bramkarza z Janowa Piotra Jakubowskiego. Dwukrotnie pokonał go Petr Lipina, a po jednym golu dołożyli Rudolf Wolf i Sebastian Kowalówka. To wystarczyło, by pokonać Naprzód. Czy taka forma wystarczy na play-off?
– Widać walkę, a to jest dobry prognostyk przed najważniejszymi meczami w sezonie. Liczę, że jeszcze namieszamy w lidze – mówi Jacek Chrabański, drugi trener JKH GKS Jastrzębie.

JKH GKS JASTRZĘBIE – PODHALE NOWY TARG 4:6 (0:1, 1:3, 3:2)
0:1 Voznik, 0:2 Kolusz, 0:3 Barklik, 0:4 Suur, 1:4 Danieluk, 2:4 Urbanowicz, 2:5 Barklik, 3:5 Urbanowicz, 4:5 Piekarski, 4:6 Barklik.
JKH: Kosowski – Wolf, Bryk, Lipina, Kulas, Zdrahal – Piekarski, Labryga, Urbanowicz, Kowalówka, Danieluk – Górny, Dąbkowski, Gawlina, Kiełbasa, Kąkol – Lerch, Pastryk, Radwan, Mackiewicz, Szczurek.

JKH GKS JASTRZĘBIE – NAPRZÓD JANÓW 6:3 (1:0, 1:2, 4:1)
1:0 Kowalówka, 1:1 Salamon, 1:2 Zatko, 2:2 Danieluk, 3:2 Wolf, 4:2 Lipina, 5:2 Lipina, 5:3 Sowiński, 6:3 Kowalówka.