Pograły dublerki
Już tylko jednego zwycięstwa brakuje drużynie AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski do awansu do półfinału play-off Ford Germaz Ekstraklasy. W pierwszym meczu ćwierćfinałowym gorzowianki pokonały Utex ROW Rybnik 82:65.
Gospodynie przystąpiły do meczu bez rozgrywającej Katarzyny Dźwigalskiej, która doznała kontuzji. Trener Dariusz Maciejewski wykluczył jej udział w pierwszych meczach play-off.
Początek spotkania rozpoczął się od mocnego uderzenia rosyjskiej siły w szeregach gorzowskiego zespołu. Liudmila Sapova prezentowała się od pierwszych sekund meczu bardzo dobrze. To ona otworzyła wynik pojedynku rzutem za trzy. Zespół z Rybnika nie potrafił poradzić sobie z gorzowiankami. Zawodniczkom ROW-u całkowicie brakowało pomysłu na grę i, pomimo nieskuteczności zespołu KSSSE, nie zdołały przez dłuższy czas zakończyć skutecznie akcji pod koszem rywalek. W całej pierwszej kwarcie zawodniczki ze Śląska zdołały zdobyć jedynie osiem punktów przy siedemnastu miejscowego zespołu.
Pierwsza połowa spotkania to spokojna i mało emocjonująca rywalizacja. Zachwycała gra Sapovej, która zdobyła 16 punktów dla swojego zespołu. Z rybniczanek tylko Katarzyna Krężel dorównywała gorzowiankom. Kapitan Uteksu ROW-u zdobyła 14 punktów, co stanowiło ponad połowę punktów drużyny przyjezdnej.
W kolejnych dwóch odsłonach pojedynku zespół AZS PWSZ kontrolował już tylko grę i oszczędzał siły. W trzeciej kwarcie niewiele się działo, a zespół z Gorzowa powiększał tylko swoją dominację na parkiecie.
W ostatniej kwarcie trener Dariusz Maciejewski dał szansę gry swoim młodym zawodniczkom. Pierwsza na parkiecie pojawiła się Claudia Trębicka. Następnie na parkiet weszła także Justyna Maruszczak, chwilę później Agata Chaliburda zastąpiła słabo grającą Nkolike Anosike. W ostatniej minucie meczu na boisku Ekstraklasy koszykarek debiutowała kolejna brązowa medalistka zespołu juniorek starszych Julia Grelewicz.

KSSSE AZS PWSZ GORZÓW – UTEX ROW RYBNIK 82:65 (17:8, 34:19, 21:14, 10:24)
ROW: Krężel 19, Koc 13, Hampton 9, Stanek 7, Bell 7, Boddie 6, Suknarowska 3, Sibora, Jaroszewicz.