Dwójka z medalami
Troje zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego Ognisko Rydułtowy wzięło udział w finałach mistrzostw Polski juniorów do lat 10 w szachach, które odbyły się w Wiśle.
Agata Stebel została wicemistrzynią Polski wśród dziewcząt, a Kacper Bilczewski zdobył medal brązowy w rywalizacji chłopców. Trzeci z reprezentantów rydułtowskiego ogniska, Martin Rybka zajął również wysokie 16. miejsce. Nie było w tych zawodach klubu z całej Polski, który mógłby poszczycić się aż dwoma medalami. Medaliści mają zapewniony awans do finałów roku 2011. Ponadto Agata Stebel została słuchaczką Akademii Szachowej Polskiego Związku Szachowego, a we wrześniu będzie prawdopodobnie reprezentować nasz kraj na mistrzostwach Europy w Batumi (Gruzja). Trenerem Kacpra Bilczewskiego i Martina Rybki jest mistrz międzynarodowy Marcin Wałach. Agata i Kacper chodzą do tej samej klasy w Szkole Podstawowej nr 1 w Rydułtowach.