Półfinały młodzików
W najbliższy weekend (24-25 kwietnia) w naszym regionie odbędą się dwa turnieje półfinałowe rozgrywek o mistrzostwo Polski młodzików w siatkówce. Zawody, których stawką będzie awans do turnieju finałowego, rozegrane zostaną w Rybniku i Jastrzębiu.
Gospodarzem rybnickiego turnieju będzie TS Volley. Rybniczanie awans wywalczyli w Kaliszu, gdzie pokonali kolejno Chemika Bydgoszcz 2:1, Spartakusa Jawor 2:0 i Tornado Kalisz 2:0. W turnieju półfinałowym rywalami rybniczan będą: AZS Toruń, Dobry Wynik Kraków i Polonez Wyszków. Impreza odbędzie się w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Powstańców Śląskich.
Młodzicy KS Jastrzębia-Borynia, prowadzeni przez trenera Krzysztofa Radajewskiego, awans wywalczyli podczas turnieju w Gdańsku. Młodzi siatkarze jastrzębskiego klubu wygrali wszystkie trzy spotkania, zajmując pierwsze miejsce w grupie. Jastrzębianie pokonali kolejno Błyskawicę Szczecin 2:0, Trefla Gdańsk 2:1 i GSZS Gorzów Wielkopolski 2:0. Dzięki temu turniej półfinałowy rozegrany zostanie w Jastrzębiu Szerokiej. W tej fazie rozgrywek młodzicy jastrzębskiego klubu zmierzą się z drużynami Żak Pyrzyce, UKS SMS Łódź i AZS UWM Olsztyn.