Odpadli parami
Na opolskim półfinale zakończyła walkę o tytuł mistrzów Polski par klubowych para RKM-u Rybnik. Węgrzyk, Pyszny i Kamil Fleger z dorobkiem 17 pkt zajęli w nim czwarte miejsce, a tylko dwie najlepsze pary awansowały do finału (3 czerwca, Toruń). Co ciekawe, odpadli też faworyci tego półfinału zielonogórska para Protasiewicz – Dobrucki (22 pkt), sklasyfikowana na trzecim miejscu. Górą w Opolu byli pierwszoligowcy; zwyciężył rzeszowski duet Kuciapa – Okoniewski (25 pkt), przed parą Startu Gniezno (24 pkt). Miejsce szóste w opolskim półfinale zajęła para gospodarzy, którą współtworzyli dwaj wychowankowie rybnickiego klubu Michał Mitko (12 pkt) i Adam Pawliczek (0); rezerwowym tej pary był M. Piekarski (2). Przypomnijmy, że w finale juniorskich mistrzostw kraju w jeździe parami (12 czerwca, Gorzów) wystąpią juniorzy RKM-u, którzy awans do finału wywalczyli na swoim torze.