Decydujący wyścig, Kacper Woryna przed Oskarem Polisem / Wacław Troszka
Na stadionie Rybek Rybnik rozegrano w weekend drugie eliminacje pucharu Polski par klubowych i indywidualnych mistrzostw Polski w miniżużlu.
W sobotnim turnieju sześciu par, rozgrywanym jako szósty McDonald's Cup, bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy Lotosu Wybrzeża Gdańsk Dominik Kossakowski i Patryk Beśko, którzy w pięciu startach stracili tylko dwa punkty i z dorobkiem 23 pkt pewnie zwyciężyli. Na drugim miejscu szczęśliwie uplasowali się gospodarze Robert Chmiel i Kacper Woryna (19 pkt), którzy za sprawą wykluczenia w przedostatnim wyścigu zawodów częstochowianina Oskara Polisa zyskali nad rywalami jednopunktową przewagę. Na miejscu czwartym sklasyfikowano drugą rybnicką parę: Trzensiok – Wojaczek – Wieczorek (16 pkt). Klasyfikacja generalna PPPK po dwóch turniejach: 1. Gdańsk 9 pkt (Kossakowski, Beśko); 2. Częstochowa 8 pkt (Polis, Portas); 3. Rybki Rybnik 5 (Woryna, Chmiel); 4. Rybki Rybnik II 4 (Trzensiok, Wojaczek, Wieczorek) oraz Wawrów 4 pkt (Nowacki, Kopiec).
W niedzielnej eliminacji IMP bezkonkurencyjny był podopieczny trenera Antoniego Skupienia Kacper Woryna (15 pkt), który zwyciężył z kompletem punktów. Kluczowy był bieg piąty; spotkali się w nim trzej najlepsi, jak się później okazało, zawodnicy turnieju. Zwyciężył Woryna, a gdańszczanina Dominika Kossakowskiego (13), jednego z pretendentów do tytułu, wyprzedził jeszcze Oskar Polis (11) z Częstochowy. Czwarte i piąte miejsce zajęli reprezentanci Rybek Robert Chmiel i Kamil Wieczorek (po 10). Klasyfikacja generalna IMP po dwóch turniejach: 1. Woryna (Rybki) 28 pkt; 2. Kossakowski (Gdańsk) 26; 3. Polis (Częstochowa) 22; 4. Wieczorek (Rybki) 21; 5. Chmiel (Rybki) 19.