Piłkarze Piasta Gliwice byli dziś drużyną zdecydowanie lepszą

W inauguracyjnym meczu nowego pierwszoligowego sezonu Odra Wodzisław przegrała na swoim boisku z innym spadkowiczem z Ekstraklasy – Piastem Gliwice 0:3. W pierwszej połowie wodzisławianie trzymali jeszcze fason i dopiero krótko przed przerwą stracili bramkę. W drugiej połowie przewaga Piasta była już bardzo wyraźna. Goście dość szybko strzelili kolejne dwie bramki, w tym jedną z rzutu karnego i skończyły się wszelkie emocje. Gospodarze wypadli blado i zgodnie z przewidywaniami ich celem będzie utrzymanie w pierwszej lidze. Kolejny mecz w Wodzisławiu dopiero w świąteczny weekend w połowie sierpnia. Rywalem Odry będzie wtedy Górnik Łęczna.