JKH Jastrzębie: Ograli wicemistrza w sparingu

Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 4:1 (0:1, 1:0, 3:0). Goście objęli prowadzenie w pierwszej tercji po strzale Adama Bagińskiego.

W drugiej odsłonie do wyrównania doprowadził Michał Szczurek. O losach meczu rozstrzygnęły jego końcowe minuty. Najpierw gola dającego jastrzębianom prowadzenie zdobył Czech Patrik Rimmel. Chwilę później na 3:1 podwyższył Marcin Słodczyk. Wynik meczu ustalił tuż przed końcową syreną Petr Lipina.

Zawodników JKH GKS Jastrzębie czeka teraz pięć dni przerwy od sparingowych potyczek. 9 sierpnia wyjadą do Pelhrimova, gdzie rozegrają aż trzy mecze kontrolne. 10 sierpnia JKH zmierzy z HC Dukla Jihlava, a dwa dni później rywalem jastrzębian będzie zespół HC Havlickov Brod. Pobyt w Czechach GKS zakończy spotkaniem z gospodarzami, HC Pelhrimov.