Mistrzynie gromią
Zaledwie 45minut potrzebowały piłkarki Unii Racibórz, by rozbić drużynę Stilonu. Już po pierwszej połowie zespół mistrzyń kraju prowadził różnicą pięciu goli i po zmianie stron nie musiał forsować tempa.
Gospodynie chyba nie spodziewały się, że spotka ich tak sroga lekcja kobiecego futbolu w wykonaniu zespołu trenera Remigiusza Trawińskiego. Tymczasem unitki zaatakowały od pierwszych minut i już w dziewiątej Anna Sznyrowska zdobyła gola dającego im prowadzenie. Ta sama zawodniczka podwyższyła na 2:0. Później do bramki Stilonu trafiały jeszcze Agnieszka Winczo, Anna Żelazko i Słowaczka Ivana Boydova. Po zmianie stron trener Trawiński dokonał czterech roszad w składzie, ale mimo to obraz gry się nie zmienił. Nadal stroną dyktującą warunki na boisku były zawodniczki z Raciborza. W drugiej połowie zabrakło jednak skuteczności. Gdyby mistrzynie wykorzystały wszystkie stworzone w tym okresie okazje, to wynik mógłby być dwucyfrowy. Po tym zwycięstwie Unia zajmuje czwartą lokatę w tabeli kobiecej ekstraligi. Wyprzedzają ją zespoły AZS Wrocław, Medyka Konin i Mitechu Żywiec, które zdobyły dotychczas komplet punktów.
Już w najbliższą sobotę (4 września) Unia rozegra kolejny mecz ligowy. Tym razem na własnym boisku unitki podejmować będą Czarnych Sosnowiec. Początek tego spotkania o godz. 17.

STILON GORZÓW WIELKOPOLSKI – UNIA RACIBÓRZ 0:5 (0:5)
Sznyrowska 9. i 16., Winczo 18. Żelazko 29., Boydova 39.
Unia: Antończyk – Mika (63. Sosnowska), Konsek, Hajduk, Kawalec (46. Krupa) – Pożerska, Boydova (46. Mańczyńska), Wiśniewska, Żelazko (63. Maciaszczyk) – Sznyrowska, Winczo.