Jarosław Wieczorek od początku sezonu imponuje skutecznością / Wacław Troszka
Piłkarze Energetyka ROW Rybnik w ostatnich dwóch meczach strzelili dziesięć goli i nie stracili żadnego. Cztery z nich było autorstwem Jarosława Wieczorka.
25-letni pomocnik jest obecnie najskuteczniejszym strzelcem trzecioligowych rozgrywek. Ma na swoim koncie pięć bramek.
Przypomnijmy, że Wieczorek zdobył też gola w przegranym 1:3 meczu w Myszkowie. W spotkaniu przeciwko Orłowi zaliczył hat-tricka. Choć trzeba przyznać, że najważniejsze i najbardziej efektowne trafienie w tym meczu było dziełem Kamila Kosteckiego. Popularny „Kostek” już w piątej minucie gry efektowną przewrotką wykończył akcję Rafała Andraszaka i ROW objął prowadzenie.
- Z pewnością ten golu stawił mecz. Szybko objęliśmy prowadzenie i mogliśmy nastawić się na grę kontry – mówi trener Jan Furlepa.
Później do głosu doszedł Wieczorek. Syn byłego piłkarza i trenera Odry Wodzisław udowadnia, że odziedziczył po ojcu umiejętność egzekwowania stałych fragmentów gry. W 15 minucie wykorzystał trzecią w tym sezonie jedenastkę, a po przerwie trafił też z rzutu wolnego. Trzeci gol Wieczorka był prawdziwym majstersztykiem. Było to techniczne uderzenie nad źle ustawionym bramkarzem gospodarzy.
- Nie popadajmy w przesadny optymizm. Jesteśmy dopiero na początku sezonu i przednimi jeszcze sporo spotkań. Cieszy to, że w drugim meczu z rzędu nie straciliśmy gola – mówi szkoleniowiec ROW-u.
Po falstarcie w Myszkowie zespół Energetyka ROW Rybnik znalazł się chyba na właściwych torach. Teraz przed podopiecznymi trenera Furlepy dwa mecze na własnym boisku. W sobotę (11 września) rybniczanie podejmować będą beniaminka trzeciej ligi – Polonię Łaziska Górne. Początek tego spotkania o g. 16. Natomiast w środę (15 września) znów do Rybnika przyjedzie drugi z beniaminków - LZS Piotrówka. Na ten termin wyznaczona została druga próba rozegrania tego meczu, bowiem do pierwszego nie dopuścił sędzia dopatrując się uchybień w książeczkach zdrowia piłkarzy z Opolszczyzny.

ORZEŁ BABIENICA/PSARY - ENERGETYK ROW RYBNIK 0:4 (0:3)
Kostecki 5., Wieczorek 15. (karny), 37. i 68.
ROW: Paś - Krotofil, Reclik, Wrześniak - Kasprzak (71. Janik), Bober, Wieczorek (77. Kapinos), Kostecki, Dzięgielowski (65. Mitura), Andraszak - Cieślak (71. Szatkowski).