Kiepski finał
Dopiero dziewiąte miejsce z dorobkiem 7 pkt zajął rybniczanin Rafał Fleger w swoim drugim i ostatnim już w karierze finale młodzieżowych mistrzostw Polski. 21-letni wychowanek RKM Rybnik, który w przyszłym roku będzie już seniorem, powtórzył więc wynik z ubiegłorocznego finału, rozgrywanego w Lesznie. Powodów do optymizmu brak, starszy z braci Flegerów przegrał z zawodnikami z wszystkich trzech lig i w większości przypadków z żużlowcami młodszymi niż on. Wyjątkami są jedynie dwaj jego rówieśnicy z II-ligowego Orła Łódź – sklasyfikowany na piątym miejscu były miniżużlowiec Kowalczyk (9 pkt) oraz siódmy Idziorek (8 pkt). W sobotę na toruńskiej Motoarenie tytuł mistrzowski odzyskał 19-letni wrocławianin Maciej Janowski (15 pkt), który w 2008 roku zwyciężył w rybnickim finale mistrzostw. Srebro zdobył 19-letni Przemysław Pawlicki (14 pkt) z Gorzowa, zaś brąz 17-letni Kacper Gomólski ze Startu Gniezno (12 pkt). Obrońca tytułu, zielonogórzanin Patryk Dudek, wystąpił w finale tylko w roli rezerwowego.
Przed rokiem w Lesznie szósty był inny junior RKM 21-letni dziś Sławomir Pyszny. W tym roku udział w mistrzostwach zakończył on jednak na lubelskim półfinale. Podobnie jak inny wychowanek RKM Bartosz Szymura (21 lat) wycofał się z rywalizacji po trzeciej serii startów.