Odra odpadła z rozgrywek pucharowych

Drugoligowy OKS 1945 Olsztyn wyeliminował Odrę Wodzisław z rozgrywek o piłkarski Puchar Polski, wygrywając u siebie 2:0. Oba gole dla drużyny z Olsztyna padły już w pierwszej połowie meczu. Najpierw w szóstej minucie Mateusza Łobaczewskiego zmusił do kapitulacji Łukasz Tumicz. Wynik meczu ustalił w 27. minucie Radosław Stefanowicz. Zespół z Wodzisławia wystąpił w tym spotkaniu w dość eksperymentalnym zestawieniu. Obok Łobaczewskiego, po raz pierwszy w tym sezonie, w wyjściowej jedenastce Odry pojawili się tacy piłkarze jak Daniel Tanżyna, Marcin Figiel, Rafał Figiel i Łukasz Skrobacz.
Od kilku dni trwają spekulacje dotyczące przyszłości na ławce trenerskiej Odry Leszka Ojrzyńskiego. Według niektórych mediów mecz w Olsztynie miał być ostatnim, w którym poprowadził on wodzisławski zespół w roli pierwszego szkoleniowca. Podobno czescy właściciele klubu mają już jego następcę. Ma nim być Erich Cvertnia lub Miroslav Copjak.