Minimalna porażka Hawajskich
Koszykarzom Hawajskich Koszul nie udało się odnieść piątego z rzędu zwycięstwa w rozgrywkach drugiej ligi. Po zaciętym meczu żorzanie ulegli na wyjeździe AZS Politechnice Radomskiej, która w zeszłorocznych zmaganiach walczyła w półfinałach play-off.
Początek spotkania to chaotyczna gra z obu stron. Szybciej złapali swój rytm gospodarze i w 4. min wyszli na prowadzenie 10:4. Goście próbowali zdobywać punkty głównie z dystansu, unikając walki pod koszem z rosłymi i twardo broniącymi przeciwnikami. Obraz gry uległ zmianie po przerwie na żądanie, którą wziął trener Łukasz Szymik. Punkty spod kosza zaczęli zdobywać Przemysław Jasiński, Adam Anduła i Tomasz Gołysz. W odpowiedzi akademicy zacieśnili strefę podkoszową, co wykorzystał rozgrywający po raz kolejny znakomity mecz Adam Białdyga, trafiając dwa razy za trzy punkty.
Drugą kwartę goście zaczęli jeszcze lepiej. Tym razem w roli głównej wystąpił Adam Pierchała, który zdobył w ciągu pięciu minut 11 punktów i zaliczył kilka asyst. Żorzanie skutecznie kontratakowali i dobrze bronili blisko kosza. Po rzucie za trzy punkty Pawła Rajnholda na dwie minuty przez końcem drugiej kwarty prowadzili dziewięcioma oczkami. Roztrwonili jednak swoją przewagę na skutek serii prostych błędów. Po zmianie stron HK zanotowały jeden z najsłabszych fragmentów gry w bieżącym sezonie. Gospodarze zakończyli trzecią kwartę 12-punktowym prowadzeniem. W ostatnich 10 minutachj inicjatywę znów przejęli żorzanie. W 38. min nasza ekipa wyszła na prowadzenie 80:78. Końcówka należała jednak do radomian.
– Mecz był ciekawy, pełen walki. Mogliśmy go wygrać. Wielka szkoda, że wciąż zdarzają nam się słabsze fragmenty gry, gdy sami sobie podcinamy skrzydła – powiedział trener Szymik. W najbliższą sobotę, 4 grudnia, o godz. 18 HK spotkają się na własnym parkiecie z Limblachem Limanowa. Natomiast dziś, 1 grudnia, miłośników koszykówki czeka nie lada atrakcja. O godz. 18 rozegrają w hali przy ul. Folwareckiej mecz z ekstraklasową Polonią Warszawa w ramach trzeciej rundy Pucharu Polski.

AZS Politechnika Radomska – SSKS Hawajskie Koszule Bank Spółdzielczy Żory 88:85 (22:20, 21:25, 27:15, 18:25)
HK: Białdyga 27, Jasiński 13, Pierchała 13, Anduła 10, Rajnhold 10, Gołysz 6, Master 5, Kupczak 1, Przeliorz, Szczotka.