Pewny awans
Piłkarki Unii Racibórz nie miały żadnych problemów z wywalczeniem awansu do turnieju finałowego mistrzostw Polski kobiet w piłce halowej. Podopieczne trenera Remigiusza Trawińskiego wygrały turniej półfinałowy rozegrany w Myślenicach.
W grupowych eliminacjach w trzech spotkaniach unitki zdobyły aż 27 goli. W swoim pierwszym występie w turnieju półfinałowym rozbiły Wandę Kraków 14:2. Następnie o sile drużyny z Raciborza przekonały się zawodniczki Widoku Lublin. Wynik 8:0 mówi sam za siebie. Na zakończenie gier eliminacyjnych mistrzynie kraju wygrały 5:1 z Podgórzem Kraków. W meczu finałowym myślenickiego turnieju Unia wygrała z Rolnikiem Biedrzychowice 3:1 i zapewniła sobie prawo gry w finale mistrzostw kraju. Turniej, którego stawką będzie mistrzostwo Polski, odbędzie się 11-12 grudnia w Koninie.