Lepsi pod Wawelem
Sensacja! Mający dotychczas problemy ze zdobywaniem punktów na wyjazdach zespół JKH GKS Jastrzębie pokonał pod Wawelem lidera hokejowej ekstraligi – Cracovię.
Dotychczas w spotkaniach poza Jastorem jastrzębianom szło jak po grudzie. Dlatego przed wyjazdem do Krakowa niewielu kibiców liczyło, że hokeistom trenera Jirego Reznara uda się zdobyć punkty w meczu ze świetnie grającą w tym sezonie Cracovią.
Podopieczni byłego szkoleniowca polskiej reprezentacji Rudolfa Rohacka mają za sobą udany występ w Pucharze Kontynentalnym, w którym byli bliscy awansu do turnieju finałowego. W piątek pokonali w Oświęcimiu Unię i powrócili na fotel lidera ligowych rozgrywek. Tymczasem jastrzębianie w przeddzień Barbórki nie grali. Mieli wówczas zmierzyć się z KTH Krynica, ale ze względu na fatalne warunki atmosferyczne goście do Jasrzębia Zdroju nie dotarli. Mecz ten zostanie rozegrany w innym terminie.
Na lodowisku w Krakowie hokeiści JKH rozpoczęli od mocnego uderzenia. Po golach Mateusza Danieluka i Milana Furo objęli prowadzenie 2:0. Jeszcze w pierwszej tercji gospodarze zdobyli kontaktowego gola. Jego autorem był Mikołaj Łopuski. W drugiej odsłonie trwała wymiana ciosów. Na gola Petra Lipiny dającego znów dwubramkową przewagę jastrzębskiej drużynie trafieniem odpowiedział David Kostuch. Na 4:2 strzelił Daniel Galant. Po golu Leszka Laszkiewicza piąty raz krążek w bramce Cracovii umieścił Marcin Słodczyk. Ten sam zawodnik na początku trzeciej tercji zdobył szóstego gola. Pogoń wicemistrzów kraju okazała się spóźniona. Niemal równo z końcową syreną piątego gola dla Cracovii zdobył Kostuch, ale na odrobienie strat hokeiści z Krakowa nie mieli już szans.
Cracovia to bardzo dobra drużyna, ale wiedzieliśmy, że na przestrzeni ostatnich kilkunastu dni rozegrali bardzo dużą liczbę spotkań. W piątek rozegrali bardzo ciężki mecz w Oświęcimiu i chcieliśmy zagrać bardzo aktywnie. Zespół Cracovii zagrał bardzo dobrze technicznie, my nadrabialiśmy walką. Dosłownie wywalczyliśmy zwycięstwo w tym meczu – mówił Jiri Reznar, szkoleniowiec jastrzębskiego zespołu.
Teraz w ligowych rozgrywkach nastąpi przerwa do 3 stycznia. Polski Związek Hokeja na Lodzie ma jeszcze wyznaczyć termin meczu JKH GKS Jastrzębie – KTH Krynica.

CRACOVIA – JKH GKS JASTRZĘBIE 5:6 (1:2, 2:3, 2:1)
Laszkiewicz 2, Kostuch, Łopuski – Słodczyk 2, Danieluk, Furo, Lipina, Galant.
JKH: Kosowski – Górny, Rimmel, Lipina, Kral, Danieluk – Galant, Dąbkowski, Kulas, Słodczyk, Bordowski – Labryga, Pastryk, Bernacki, Szczurek, Furo – Bychawski, Kiełbasa, Mackiewicz, Ciupa, Kąkol.