Sukcesy karateków
Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy jastrzębskiego klubu karate kyokushin podczas zawodów o Puchar Polski seniorów, które odbyły się w Zamościu. Jastrzębianie zdobyli podczas tego turnieju dwa brązowe medale.
W zawodach wystartowało 79 zawodników z 37 klubów. W tym gronie znalazła się trójka karateków z Jastrzębia Zdroju. Łukasz Buchta zajął trzecie miejsce w kategorii wagowej do 85 kg. Walkę półfinałową jastrzębianin przegrał po dwóch dogrywkach decyzją sędziów. Również trzecie miejsce w kategorii open powyżej 35 lat wywalczył Janusz Piórkowski.
Poza strefą medalową znalazł się Seweryn Kozioł, który w wadze do 75 kg sklasyfikowany został na piątym miejscu. Warto dodać, że ta kategoria była najliczniej obsadzona podczas zawodów w Zamościu.