Koszykarki Uteksu powalczyły z Wisłą

Jeszcze do przerwy w Rybniku zanosiło się na sensację. Koszykarki Uteksu ROW Rybnik prowadziły niespodziewanie z Wisłą CanPack Kraków jednym punktem (38:37). W końcówce jednak zawodniczki z Krakowa przyspieszyły. W efekcie drugą część meczu wygrały różnicą 22 punktów.
Tym razem liderką drużyny Uteksu okazała się Katarzyna Suknarowska. 23-letnia rozgrywająca rybnickiego zespołu w dużym stopniu przyczyniła się do tego, że przez blisko połowę meczu gospodynie prowadziły wyrównaną walkę z zespołem reprezentującym z powodzeniem nasz kraj w rozgrywkach Euroligi. Dopiero po zmianie stron utytułowane rywalki ostro wzięły się do pracy. Na jej owoce nie trzeba było długo czekać. Przewaga drużyny z Krakowa rosła z minuty na minutę. Liderki tabeli rozgrywek Ford Germaz Ekstraklasy odniosły pewne zwycięstwo 80:59, ale rybniczanki kolejny raz pokazały, że ich forma idzie systematycznie w górę.
– Ten mecz daje nam jaskółkę nadziei, że jeszcze przez najbliższe dwa tygodnie utrzymamy taką dyspozycję, a nawet się poprawimy, w kontekście gry z następnymi przeciwnikami. Szczególnie z Łodzią, bo to będzie bardzo ważne spotkanie – mówił po zakończeniu rywalizacji trener Mirosław Orczyk.