Pojedynek na słowa

Każda z drużyn liczyła osiem osób (czterech recytatorów, trzech wokalistów i pedagog szkolny) oraz akompaniatorzy i opiekunowie artystyczni. W imprezach udział wzięło 138 wykonawców, w tym 60 recytatorów, 45 wokalistów, 15 pedagogów i 18 akompaniatorów. Opiekę artystyczną tworzyło ponad 20 nauczycieli. Zmagania ze słowem podziwiało w sumie 1120 osób, którzy wysłuchali 120 mówionych i śpiewanych utworów poetyckich.
W półfinałach (4 i 5 stycznia ) wystąpiły cztery drużyny: ZS im. J. Paderewskiego Knurów, II LO w Rybniku, I LO W Żorach, III LO W Żorach. Do finału weszły szkoły II LO w Rybniku i III LO w Żorach. Ostatecznie wygrał Rybnik. Drużyna wystąpiła w składzie: Agnieszka Serwotka, Sandra Małuch, Karolina Kozłowska, Agnieszka Wąglorz, Hanna Wieczorek, Julianna Giemza, Piotr Tłustochowicz, akompaniator Paweł Kapuła i opiekunowie artystyczni: Katarzyna Nogły i Mariola Madzia.
Ekipę III LO w Żorach tworzyli: Beata Kiczyńska, Izabela Szymańska, Sandra Stencel, Ewa Szatanik, Joanna Dróżdż, Marta Rapacz, Daniel Grzeganek, akompaniator Jarosław Hanik oraz opiekunowie artystyczni: Irena Krzywoń i Grażyna Klimiak.
Jury wspólnie z kierownictwem artystycznym wyróżniło dyplomami najlepszych recytatorów (Joanna Drożdż z III LO w Żorach i Julianna Giemza z II LO w Rybniku) oraz wokalistów (Maja Mroczkowska z ZS w Knurowie, Piotr Tłustochowicz z II LO w Rybniku, Dagmara Adamczyk z I LO w Żorach i Szymon Religa z ZST w Rybniku).
Występy uczniów oceniali profesjonalni jurorzy, w finale byli to: Dorota Osińska (wokalistka z Warszawy), Bogusław Sobczuk (aktor teatralny i filmowy z Krakowa), Jan Poprawa (muzyk, poeta i dziennikarz z Krakowa), Jadwiga Demczuk-Bronowska (reżyser z Rybnika). Wszystkie pojedynki poprowadził Wojciech Bronowski, który również całość wyreżyserował. Imprezę zorganizowała Fundacja Elektrowni Rybnik.

Komentarze

Dodaj komentarz