Pomarańczowym został rewanż

Jastrzębianie liczyli, że uda im się osiągnąć korzystny wynik w wyjazdowym spotkaniu z wicemistrzami Bundesligi. Jednak dwa pierwsze sety wygrali gospodarze. W premierowej odsłonie podopieczni rumuńskiego trenera Mihaia Paduredu wygrali 25:19. W drugiej partii lepsi byli jastrzębianie. Drużyna prowadzona przez Lorenzo Bernardiego wygrała ją 25:20. Niestety było to wszystko, na co tego dnia stać było zawodników Jastrzębskiego Węgla. Kolejne dwa sety pomarańczowi przegrali do 20 i 22.
Na szczęście w play-off wystarczy wygrać rewanż, by doszło to tzw. złotego seta. Już we wtorek (8 lutego) jastrzębianie spotkają się z Generali w hali lodowiska Jastor. Wystarczy, że wygrają 3:2, a o losach awansu zdecyduje dodatkowy set, w którym gra się do 15.