Medale lekkoatletów
Z dwoma medalami wrócili lekkoatleci RMKS Rybnik z halowych mistrzostw Polski juniorów i juniorów młodszych, które odbyły się w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale. Brązowe medale zdobyły Paulina Lapczyk w trójskoku oraz Sonia Sokołowska w pchnięciu kulą.
Obie zawodniczki startowały w konkurencji juniorek młodszych. Lapczyk w swoim najlepszym skoku osiągnęła rezultat 10,80 m. Natomiast Sokołowskiej medal dała próba, w której pchnęła kulą na odległość 10,85 m. Szóste miejsce w skoku w dal zajęła Paulina Potyka. Natomiast Natalia Piontek była ósma w biegu na 300 m.
Wśród juniorów najbliżej podium mistrzostw był Mateusz Magiera w trójskoku, który skokiem na odległość 14,02 m zajął czwarta lokatę, wyprzedzając swojego kolegę klubowego Mateusza Kańczoka, który osiągnął odległość 13,95 m. Natomiast w pchnięciu kulą dziewcząt Agnieszka Pyrtek rezultatem 12,06 m zajęła piąte miejsce.