Mecze jastrzębian z drużyną z Sanoka są bardzo zacięte / Wacław Troszka

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie są blisko awansu do grona czterech najlepszych drużyn w kraju. Niewykluczone, że dzisiaj (16 lutego) po raz trzeci pokonają ekipę Ciarko KH Sanok i znajdą się w półfinale rozgrywek o mistrzostwo Polski.
W pierwszym meczu play-off podopieczni trenera Jirego Reznara pokonali 5:2 drużynę z Sanoka. Już po dwóch tercjach wynik tego spotkania był praktycznie rozstrzygnięty. Gospodarze przystąpili do gry doskonale umotywowani i na efekty nie trzeba było długo czekać. W siódmej minucie Mateusza Danieluk wykorzystał podanie Richarda Krala i JKH objął prowadzenie 1:0. Na kolejne trafienia trzeba było poczekać do drugiej odsłony. W niej jastrzębianie trzykrotnie umieścili krążek w bramce gości. Uczynili to kolejno: Kral, Petr Lipina i Marcin Słodczyk. W ostatniej odsłonie podopieczni trenera Jirego Reznara nieco spuścili z tonu co w konsekwencji wykorzystali rywale. Po golach Martina Vozdeckyego i Krzysztofa Zapały zmniejszyli nieco rozmiary porażki, ale ich trafienia przedzielił gol Lipiny, który ostudził nieco ich zapędy.
Po tym zwycięstwie jastrzębianie z wielkimi nadziejami jechali do Sanoka. Niestety, czekały ich tam niemiłe niespodzianki. Oba spotkania rozegrane na lodowisku Sanok Arena zakończyły się wygranymi gospodarzy. W piątkowym spotkaniu w drugiej tercji JKH prowadziło wprawdzie 3:2, ale ostatnie słowo należało do rywali, którzy jeszcze w tej odsłonie za sprawą Martina Ivicicia doprowadzili do wyrównania, by w trzeciej tercji przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.
W sobotnim meczu gospodarze szybko objęli prowadzenie po strzale Tomasza Malasińskiego. Dzięki temu mogli grać z kontry. Jeszcze w pierwszej tercji na 2:0 podwyższył Krzysztof Zapała, a wynik meczu ustalił w ostatniej odsłonie Vozdecky.
Teraz rywalizacja przenosi się na Jastor. Wczoraj (15 lutego) rozegrany został kolejny mecz tej pary. Dzisiaj (16 lutego) drużyny ponownie pojawią się na lodzie, być może w ostatnim pojedynku ćwierćfinałowym. Początek tego spotkania o godz. 20.15.

JKH GKS JASTRZĘBIE – CIARKO KH SANOK 5:2 (1:0, 3:0, 1:2)
Lipina 2, Kral, Danieluk, Słodczyk – Vozdecky, Zapała.

CIARKO KH SANOK – JKH GKS JASTRZĘBIE 5:3 (1:1, 2:2, 2:0)
Dziubiński 2, Radwański, Ivicić, Zapała – Urbanowicz, Danieluk, Kral.

CIARKO KH SANOK – JKH GKS JASTRZĘBIE 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Malasiński, Zapała, Vozdecky.
JKH: Kosowski – Bryk, Rimmel, Lipina, Kral, Danieluk – Labryga, Górny, Urbanowicz, Słodczyk, Bordowski – Dąbkowski, Bychawski, Kulas, Kąkol, Furo.