Trener Lorenzo Bernardi przekonuje swoich zawodników do pełnej mobilizacji / Wacław Troszka

Przed spotkaniem rewanżowym podopiecznym trenera Lorenzo Bernardiego przyświecał jeden cel: wygrać z wicemistrzem Niemiec za wszelką cenę. Przed tygodniem, w pierwszym spotkaniu tych drużyn, lepsi byli Bawarczycy, którzy wygrali 3:1. W rewanżu gospodarzy nie interesowały jednak rozmiary zwycięstwa, bowiem według regulaminu o tym, kto awansuje do następnej rundy w przypadku remisowego stanu obu spotkań decyduje dodatkowa partia. Jastrzębianie pokonali Generali 3:1 i doprowadzili do tzw. złotego seta. W nim zdemolowali Niemców doskonałym blokiem. Teraz rywalem siatkarzy Jastrzębskiego Węgla w ćwierćfinale rozgrywek Ligi Mistrzów będzie belgijski zespół Noliko Maaseik. Belgowie okazali się lepsi w dwumeczu od Budvanskiej Rivijery Budva z Czarnogóry, którą dwukrotnie pokonali 3:1. Mecze ćwierćfinałowe rozegrane zostaną na początku marca.
Wygrana i awans w rozgrywkach europejskich pucharów mobilizująco podziałała na zespół pomarańczowych. W sobotę w końcu odniósł on przekonujące zwycięstwo w PlusLidze. Wygrał wyjazdowy mecz z Pamapolem Wieluń, mimo że w składzie zabrakło etatowego rozgrywającego Grzegorza Łomacza. Reprezentant Polski doznał kontuzji na piątkowym treningu, która wykluczyła jego udział w spotkaniu w Wieluniu. Z powodzeniem zastąpił go jednak Grzegorz Pająk. Trener Lorenzo Bernardi uznał go za bohatera tego meczu.
– Staram się zmienić mentalność naszych zawodników. Chcę, żeby wykorzystywali szanse i wygrywali w trzech setach bez konieczności rozgrywania dodatkowych partii. To jest niebezpieczne i staramy się nad tym pracować każdego dnia. Może się to zdarzyć w przyszłości w ważnym meczu i zagranie dodatkowego seta może ułożyć mecz – mówił po meczu w Wieluniu szkoleniowiec jastrzębskiej drużyny.
W najbliższą sobotę zespół Jastrzębskiego Węgla czeka wyjazd do Olsztyna na mecz z zajmującym ostatnie miejsce w tabeli PlusLigi AZS-em.

JASTRZĘBSKI WĘGIEL – GENERALI UNTERHACHING 3:1 (25:21, 25:22, 22:25, 25:19)
Złoty set: 15:9
Jastrzębski Węgiel: Łomacz, Hardy, Polański, Yudin, Divis, Gawryszewski, Rusek (libero) – Pająk, Pawliński, Gasparini.

PAMAPOL WIELUŃ – JASTRZĘBSKI WĘGIEL 1:3 (20:25, 17:25, 25:16, 16:25)
Jastrzębski Węgiel: Pająk, Hardy, Polański, Yudin, Divis, Gawryszewski, Rusek (libero) – Pawliński, Gasparini.