Ambicja to za mało
W minionym tygodniu koszykarze Hawajskich Koszul zanotowali na swym koncie dwie porażki w rozgrywkach grupy C drugiej ligi. W sobotę wyraźnie ulegli na własnym parkiecie wiceliderowi Zniczowi Jarosław, a w środę dopiero w końcówce meczu musieli uznać wyższość w Tarnowie miejscowej Unii.
W pierwszym spotkaniu żorzanie za sprawą Karola Kupczaka i Adama Anduły dotrzymywali kroku Zniczowi do czwartej minuty. Potem goście zyskali przewagę, którą sukcesywnie powiększali przez dwie kwarty. Zawodnikom HK nie można było odmówić ambicji, ale jarosławianie prezentowali o klasę lepsze umiejętności oraz przygotowanie szybkościowe i siłowe. W drugiej połowie trener Znicza coraz częściej wpuszczał na boisko zmienników. Żorzanom udało się odrobić kilka punktów, ale było to za mało, by nawiązać równorzędną grę. Co ciekawe, w pierwszym meczu tych dwóch drużyn HK sensacyjnie pokonały jarosławian na ich parkiecie.
W Tarnowie żorzanie byli bliscy odniesienia zwycięstwa nad liczącą się w rozgrywkach Unią. W 5. min prowadzili 11:2. To głównie zasługa Anduły, który dwa razy trafił za trzy punkty. W drugiej kwarcie nasz zespół utrzymywał kilkupunktową przewagę. W połowie trzeciej części zwiększył prowadzenie do dziesięciu oczek. Dopiero na sześć minut przed końcem meczu gospodarze doprowadzili do remisu 56:56. W ostatniej akcji spotkania goście mieli jeszcze szansę na wygraną, ale Adam Pierchała nie trafił do kosza zza linii 6,75 m. W najbliższą sobotę, 26 lutego, o godz. 17 żorzanie zmierzą się na wyjeździe z MCKiS Jaworzno, a w sobotę, 5 marca, o godz. 18 HK będą gościły w Żorach ekipę AZS Politechniki Radomskiej.

HAWAJSKIE KOSZULE – ZNICZ JAROSŁAW 64:78 (11:26, 12:20, 19:15, 22:17)
HK: Anduła 20, Kupczak 13, Jasiński 13, Badeński 8, Zieliński 4, Przeliorz 2, Pierchała 2, Gołysz 2, Master, Białdyga, Szczotka.

UNIA TARNÓW – HAWAJSKIE KOSZULE 65:63 (11:16, 23:22, 15:14, 16:11)
HK: Anduła 17, Białdyga 12, Jasiński 11, Pierchałą 10, Kupczak 9, Gołysz 3, Badeński 1, Master, Przeliorz.