Słabo grający w lidze siatkarze z Jastrzębia awansowali do finału siatkarskiej Ligi Mistrzów

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla po wygraniu w Belgii złotego seta w rewanżowym meczu z Noliko Maaseik awansowali do Final Four siatkarskiej Ligi Mistrzów. Po wygranej na swoim parkiecie 3:2, rewanżowy mecz z Belgami jastrzębianie przegrali dziś gładko 0:3 (12:25; 16:25 i 23:25) o awansie, musiał więc zdecydować "złoty set".

W nim podopieczni Lorenzo Bernardiego zagrali zupełnie inaczej, a co ważniejsze dużo skuteczniej i wygrali 17:15. Final Four zostanie rozegrany w dniach 26 i 27 marca we włoskim Bolzano, a jego gospodarzem będzie zwycięzca siatkarskiej LM sprzed roku drużyna Trentino BetClic.