Kluczem do wygranej Inei w Rybniku była świetna gra w defensywie / Wacław Troszka

Już pierwsza kwarta pokazała, że tym razem o zwycięstwo nie będzie łatwo. Zawodniczki z Poznania były znakomicie przygotowane pod względem taktycznym. Przede wszystkim swoje wysiłki skoncentrowały na powstrzymaniu Laurie Koehn, najskuteczniejszej zawodniczki ROW-u. Amerykanka nie miała najlepszego dnia. Dopiero za szóstą próbą udało jej się trafić za trzy punkty. Tymczasem w ekipie z Poznania nie do powstrzymania była Elżbieta Mowlik. 27-letnia skrzydłowa Inei zdobyła w tym meczu 21 punktów.
Tylko na początku drugiej połowy w głowach kibiców zgromadzonych w hali w Boguszowicach zaświtała nadzieja na dogonienie poznanianek. Po trafieniu za trzy punkty Karoliny Stanek przewaga zespołu gości stopniała do dziewięciu oczek (30:39). Jednak po chwili znów Inea odskoczyła na bezpieczny dystans. Ostatecznie mecz zakończył się porażką ROW-u 46:66.