Porażka z Widzewem może sporo kosztować zespół z Rybnika / Wacław Troszka

W spotkaniu z Widzewem od początku stroną dyktującą warunki gry były zawodniczki z Łodzi. Dopiero w trzeciej kwarcie gospodynie zdołały dogonić prowadzące od pierwszych minut łodzianki. Po rzucie Laurie Koehn na tablicy wyników pojawił się remisowy rezultat 45:45. Niestety w ostatniej kwarcie lepiej zagrały przyjezdne, które za sprawą rzutów Małgorzaty Chomickiej i Olgi Żytomirskiej zapewniły sobie zwycięstwo w tym meczu. Jednocześnie Widzew może być już pewny utrzymania w Ford Germaz Ekstraklasie.
Przed rybnickim zespołem w najbliższą niedzielę (27 marca) wyjazdowy mecz z Ineą Poznań.