Kameruńczyk Jean Nganbe Nganbe zdobył jedynego gola dla Odry / Wacław Troszka
Wieści płynące z Gorzowa Wielkopolskiego o poważnych problemach finansowych tamtejszego GKP najwyraźniej zdemobilizowały piłkarzy Odry Wodzisław. Ekipa trenera Krzysztofa Pawlaka ostatecznie dotarła na Śląsk i niespodziewanie zainkasowała komplet punktów.
Jeszcze dzień przed meczem z Wielkopolski napływały informacje o tym, że gorzowianie nie przyjadą do Wodzisławia, a kierujący obecnie klubem kurator zamierzał wycofać zespół z rozgrywek I ligi.
Ostatecznie ekipa GKP znalazła środki na pokrycie kosztów podróży do Wodzisławia i stanęła do walki o ligowe punkty. Losy spotkania rozstrzygnęły się w ostatnich 20 minutach. Worek z bramkami rozwiązał Emil Drozdowicz, który po dośrodkowaniu z lewej strony boiska strzałem głową pokonał Michała Buchalika. Goście z prowadzenia cieszyli się tylko trzy minuty. Kameruńczyk Nganbe Nganbe po podaniu Kamila Kuczoka strzelił w kierunku bramki GKP. Kamil Ulman odbił piłkę przed siebie, a dobitka napastnika Odry okazała się bezbłędna. Sześć minut później było już 1:2. Zamieszanie w polu karnym Odry wykorzystał Michał Ilków-Gołąb i ta bramka podłamała gospodarzy. Dobił ich Drozdowicz, który na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry zdobył swojego drugiego gola w meczu. Odra przegrała zasłużenie, choć może zbyt wysoko. Jej sytuacja w tabeli staje się coraz gorsza.
– Myślałem, że nie da się zagrać słabiej niż w Kluczborku, gdzie zremisowaliśmy, ale dzisiaj zagraliśmy chyba najsłabsze spotkanie. Widać było w moim zespole braki w przygotowaniu fizycznym. Pewnych rzeczy nie da się oszukać, nie mieliśmy czasu, by fizycznie przygotować tych graczy do walki – mówił po meczu Jarosław Skrobacz, trener wodzisławskiego zespołu.
W niedzielę (17 kwietnia) w Radzionkowie ekipa Odry zagra z tamtejszym Ruchem. Początek tego spotkania o godz. 16.

ODRA WODZISŁAW – GKP GORZÓW WIELKOPOLSKI 1:3 (0:0)
Nganbe Nganbe – Drozdowicz (2), Ilków-Gołąb.
Odra: Buchalik – Brzozowski (80. Sobik), Cybulski, Marek, Caha – Nganbe Nganbe (88. Bartosiewicz), Tanżyna, Jary, Kuczok, Stolpa – Odunka (80. Skrobacz).