Trafienia Laurie Koehn kolejny raz zapewniły rybniczankom cenne punkty / Wacław Troszka
Bardzo blisko zapewnienia sobie utrzymania w Ford Germaz Ekstraklasie są koszykarki Uteksu ROW Rybnik. Wystarczy, że dzisiaj (13 kwietnia) pokonają Ineę AZS Poznań i cel ten osiągną.
Taki finał sezonu jest możliwy dzięki dwóm zwycięstwom podopiecznych trenera Mirosława Orczyka, które przed tygodniem pokonały we własnej hali ŁKS 81:76, a w sobotę wygrały w Łodzi z Widzewem 82:53.
Pierwsza kwarta meczu z ŁKS-em zakończyła się remisowo, ale po trzeciej rybniczanki prowadziły 59:51. W czwartej, ostatniej, kwarcie rywalki odrobiły jednak straty, a nawet wyszły na prowadzenie. Końcówkę meczu rozstrzygnęły na swoją korzyść podopieczne trenera Mirosława Orczyka. Znów najwięcej punktów, 35, zdobyła Laurie Koehn, a kolejne 20 Rebecca Harris.
– Jestem pełna podziwu dla Laurie, że po nieudanym meczu w Brzegu, gdzie była mocno kryta, tak szybko odbudowała się psychicznie i zagrała dziś kolejny niesamowity mecz – mówiła Karolina Stanek. Ale trener chwalił nie tylko Amerykanki.
– Wygraliśmy, bo w pewnym momencie dobrze zagrały młode Polki: Suknarowska, Głocka czy Stanek. Ta ostatnia zdobyła profesorskie punkty. Wygraliśmy, choć przy wysokich zawodniczkach ŁKS-u wyglądaliśmy jak harcerze – mówił.
Sobotnie spotkanie w Łodzi było popisem duetu Amerykanek występujących w barwach rybnickiego zespołu. Laurie Koehn zdobyła 24, a Rebecca Harris 23 punkty. ROW znokautował rywalki w pierwszej kwarcie, po której prowadził już różnicą 20 punktów (32:12). Później rybniczanki kontrolowały sytuację na boisku, powiększając przewagę. Teraz do pozostania w ekstraklasie rybniczankom pozostaje zrobić ostatni krok: pokonać dzisiaj ekipę z Poznania. Wówczas bez oglądania się na wyniki ostatniej kolejki play-out, w której ROW pauzuje, wiadomo będzie, że w następnym sezonie w Rybniku nadal będzie koszykarska ekstraklasa.

UTEX ROW RYBNIK – ŁKS ŁÓDŹ 81:76 (19:19, 18:15, 22:17, 22:25)
ROW: Koehn 35, Harris 20, Stanek 9, McLean 6, Głocka 4, Suknarowska 3, Brown 3, Rozwadowska 1.

WIDZEW ŁÓDŹ – UTEX ROW RYBNIK 53:82 (12:32, 15:21, 19:12, 7:17)
ROW: Koehn 24, Harris 23, Brown 10, Głocka 9, McLean 7, Suknarowska 5, Stanek 2, Rozwadowska 2, Przekop.