Nie śmieć!

Z początkiem kwietnia w Katowicach odbył się niecodzienny happening. Na ścianie domu w centrum miasta zaprezentowano świetlne obrazy w połączeniu z elektroniczną muzyką. Wizualizacja była częścią ekologiczno-edukacyjnej kampanii Życie po śmieciach, która trwa od dwóch miesięcy. Dofinansowuje ją Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
Gościem specjalnym była znana aktorka Joanna Bartel, która przekazywała informacje o wciąż tykającej wokół nas bombie ekologicznej.
Tą bombą są dzikie wysypiska śmieci oraz góry odpadów komunalnych. Zaintrygowani przechodnie mogli się przekonać, że wszyscy mamy wpływ na ochronę przyrody. Projekcję na elewacji kamienicy przy ulicy Mariackiej obserwowali nie tylko dziennikarze, ale także znane osoby życia publicznego. Obecne były Gabriela Lenartowicz, prezes WFOŚiGW, i Danuta Pietraszewska, posłanka zaangażowana w prace parlamentu nad ukończeniem nowej ustawy śmieciowej. Przyszłe regulacje przewidują wprowadzenie europejskiego modelu, który polega na tym, że władztwo nad odpadami komunalnymi przejmuje gmina.
Podczas pokazu wystąpiła także Mira Stanisławska-Meysztowicz, inicjatorka międzynarodowej akcji Sprzątanie Świata. Parę godzin wcześniej mieszkańcy regionu w zamian za makulaturę mogli otrzymać sadzonki świerku, sosny czarnej i dębu. Zainteresowanie było ogromne.
– To dowód na to, że coraz modniejszy staje się zielony styl życia – mówią w funduszu.

Baner reklamowy

Komentarze

Dodaj komentarz