Wygrały faworytki

Wśród juniorek w kategorii do 55 kg wygrała Sylwia Bileńska. W finałowej walce położyła na łopatki Dominikę Rozenbajger (Cement-Gryf Chełm). 20-letnia Sylwia Bileńska ostatni rok startuje jako juniorka. Zdobycie przez nią w Raciborzu tytułu mistrzyni Polski jest więc wspaniałym ukoronowaniem młodzieżowej kariery.Równie wielkim sukcesem może pochwalić się jej klubowa koleżanka Arleta Wałkuska. Została mistrzynią Polski w kategorii do 59 kg. W finale pokonała Justynę Barciak (Mazowsze Teresin), również przez położenie na łopatki. W mistrzostwach startowała jeszcze trzecia zawodniczka Dębu Brzeźnica - Anna Nowak (ubiegłoroczna wicemistrzyni Polski juniorek). Miała pecha, gdyż już w pierwszej walce spotkała się z koleżanką klubową, przyszłą mistrzynią Sylwią Bileńską i po przegranym bratobójczym pojedynku ostatecznie zajęła siódme miejsce w kategorii 55 kg.Wygrane zawodniczek Dębu nie są niespodzianką - w opinii obserwatorów obie juniorki uchodziły za faworytki mistrzostw.W Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Kadetek klub z Brzeźnicy reprezentowała jedna zawodniczka - Barbara Kołek. Startowała w kategorii 43 kg i wywalczyła brązowy medal.W sumie w obu imprezach wystartowały 162 zawodniczki. Z zagranicy do Raciborza dotarły jedynie zapaśniczki z Czech, z przyjazdu zrezygnowały Ukrainki, Francuzki i Białorusinki.