Polak dał Odrze drugą wygraną

Grająca przez większą część meczu w dziesiątkę piłkarze Odry Wodzisław zdołali wygrać z beniaminkiem z Niecieczy 3:2 i oddalili się od strefy spadkowej.
Po niespodziewanej wygranej w Polkowicach gracze Odry najwyraźniej uwierzyli w swoje umiejętności. W mającym kluczowe znaczenie dla rywalizacji o pozostanie w I lidze meczu z ekipą Termalicy zagrali z ogromną determinacją. Od pierwszych minut było widać, że zawodnicy zespołu gospodarzy chcą zdobyć w nim komplet punktów. Już w 13. minucie gry Odra objęła prowadzenie. Marcin Figiel, który dotychczas rzadko pojawiał się w wyjściowej jedenastce, popisał się efektownym uderzeniem i piłka wylądowała w bramce gości. Radość sympatyków gospodarzy zmąciła sytuacja, w której Jacek Bańczyk zbyt lekko podawał piłkę w kierunku Michała Buchalika. Przejął ją jeden z napastników rywali. Wybiegający z bramki Buchalik interweniował za polem karnym i dotknął piłki ręką. Sędzia Mariusz Podgórski pokazał mu za to czerwoną kartkę i Odra musiała grać w dziesiątkę. Trener Jarosław Skrobacz zmuszony był ściągnąć z boiska Kameruńczyka Nganbe Nganbe, a w bramce pojawił się powracający po kontuzji Maciej Nalepa.
– To, że musiałem wejść w trakcie meczu, to jeszcze pół biedy, bo na to musi być każdy przygotowany, ale ja nie trenowałem z zespołem prawie 10 tygodni. Jestem po kontuzji i miałem praktycznie rzecz biorąc, tylko jeden poważny rozruch – przyznał po meczu Nalepa.
Po zmianie stron goście najpierw odrobili straty za sprawą skutecznego uderzenia Marcina Szałęgi, a następnie po golu Łukasza Cichosa objęli prowadzenie. Te ciosy nie załamały gospodarzy. Bohaterem meczu został Paweł Polak. Najpierw po faulu na nim arbiter podyktował rzut karny pewnie wykorzystany przez Roberta Caha, a w ostatniej minucie meczu filigranowy pomocnik zdobył gola na wagę cennego zwycięstwa.