Został tylko Medyk
Duży krok w kierunku obrony mistrzowskiego tytułu zrobiły piłkarki Unii Racibórz. W efektownym stylu 5:2 pokonały pretendenta do mistrzowskiej korony AZS Wrocław.
Unitki już w pierwszej połowie zapewniły sobie zwycięstwo, aplikując rywalkom cztery gole. Ostre strzelanie na stadionie przy ul. Zamkowej rozpoczęła Ivana Bojdova. Na 2:0 podwyższyła kilka minut później Anna Żelazko. Potem do bramki zespołu z Wrocławia trafiały jeszcze Patrycja Wiśniewska i Agnieszka Winczo. Przyjezdne pierwszego gola zdołały strzelić dopiero w drugiej połowie. Efektownym uderzeniem z około 30 metrów od bramki Unii popisała się Monika Koziarska. Interweniująca Wilk nieco przyspała i piłka wylądowała w siatce. Najładniejszego gola sobotniego meczu zdobyła Winczo, podwyższając na 5:1. Najskuteczniejsza zawodniczka Unii głową pokonała bramkarkę AZS po dośrodkowaniu Istokovej.
To zwycięstwo sprawiło, że w wyścigu o mistrzostwo Polski liczą się już tylko dwie drużyny: Unia i Medyk Konin. Na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek raciborzanki mają dwa punkty przewagi. W sobotę (28 maja) podopieczne trenera Remigiusza Trawińskiego na własnym boisku podejmować będą AZS PWS Biała Podlaska. Początek tego meczu o godz. 11. Tydzień później czeka ich wyjazd na najważniejsze spotkanie sezonu do Konina. Jego stawką będzie mistrzostwo Polski.

UNIA RACIBÓRZ – AZS WROCŁAW 5:2 (4:0)
Bojdova 4., Żelazko 9., Wiśniewska 26. Winczo 33. i 83. – Kozierska 50. i 87.
Unia: Wilk – Pawlak, Mika, Konsek – Stobba, Landeka (65. Żyła), Pożerska, Bojdowa (46. Istokova) – Żelazko (83. Sosnowska), Winczo, Wiśniewska.