Rybnicka para Chmiel-Wieczorek-Woryna pewnie zmierza po tytuł mistrzowski

W sobotę na torze Rybek w Rybniku Chwałowicach w trzecim turnieju PPPK zwyciężyła zdecydowanie najsilniejsza para rybnickiego klubu RobertChmiel - Kamil Wieczorek - Kacper Woryna (27 pkt). Drugoie miejsce wywalczyli Kamil Nowacki i Alan Szczotka (23) z Wawrowa, a trzeci jeżdżący w pojedynkę Dominik Kossakowski (16) z Lotosu Wybrzeża Gdańsk, którego klubowy partner leczy kontuzję. Kolejne trzy miejsca zajęły dwie pary Speedwaya Częstochowa i druga para z Wawrowa, które zgromadziły po 15 pkt.

W niedzielę na rybnickim minitorze rywalizowalici sami zawodnicy, ale już indywidualnie, rozgrywając trzecią eliminację IMP. Podobnie, jak w sobotę bezkonkurencyjny okazał się rybniczanin Kacper Woryna, który zwyciężył z kompletem punktów. W kluczowym dla losów turnieju wyścigu szóstym po ładnej walce na dystansie całego wyścigu pokonał on Kamila Nowackiego z Wawrowa, który z 14 pkt zajął drugie miejsce i obrońcę tytułu mistrzowskiego gdańszczanina Dominika Kossakowskiego, który w całym turnieju uzbierał 11 pkt i zajął ostatecznie piąte miejsce. Na najniższym stopniu podium stanął zawodnik Rybek Mike Trzensiok (13 pkt). Wywalczony komplet punktów dał Kacprowi Worynie prowadzenie w klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski; ma 33 pkt, drugie miejsce zajmują ex aequo jego klubowi koledzy Kamil Wieczorek i Mike Trzensiok, mający po 32 pkt. Czwarte miejsce z 30 pkt zajmuje Kamil Nowacki z Wawrowa, a dopiero piąte obrońca tytułu Dominik Kossakowski (29). Kolejne turnieje PPPK i IMP w ostatni weekend lipca w Częstochowie.