Robert Chmiel, Kamil Wieczorek i Kacper Woryna są na najlepszej drodze do zwycięstwa w Pucharze Polski Par Klubowych, zajmują też czołowe lokaty w IMP / Wacław Troszka

W obu tych turniejach na najwyższym stopniu podium stanęli rybniczanie, podopieczni trenera Antoniego Skupienia. W sobotę zwyciężyła najsilniejsza rybnicka para Robert Chmiel – Kamil Wieczorek – Kacper Woryna (27 pkt). Drugie miejsce wywalczyli Kamil Nowacki i Alan Szczotka (23) z Wawrowa, a trzecie jeżdżący w pojedynkę (kontuzja partnera) Dominik Kossakowski (16) z Lotosu Wybrzeża Gdańsk. Kolejne trzy miejsca zajęły dwie pary z Częstochowy i druga para Wawrowa, które zgromadziły po 15 pkt.
W niedzielę, podobnie jak w sobotę, bezkonkurencyjny okazał się Kacper Woryna, który zwyciężył z kompletem punktów. W kluczowym wyścigu szóstym po ładnej walce na dystansie całego wyścigu pokonał on Kamila Nowackiego z Wawrowa, który z 14 pkt zajął drugie miejsce i obrońcę tytułu mistrzowskiego gdańszczanina Dominika Kossakowskiego. Ten ostatni w całym turnieju uzbierał 11 pkt i zajął ostatecznie piąte miejsce. Na najniższym stopniu podium stanął Mike Trzensiok z Rybek (13 pkt). Komplet punktów dał Worynie prowadzenie w klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski. Drugie miejsce zajmują ex aequo dwie inne rybki Wieczorek i Trzensiok.
Kolejne turnieje PPPK i IMP w ostatni weekend lipca w Częstochowie. Wcześniej od 7 do 9 lipca w Rybniku nieoficjalne mistrzostwa świata w miniżużlu, czyli trzydniowe zmagania o Młodzieżowe Złote Trofeum pod auspicjami Światowej Federacji Motocyklowej. Wystąpi w nich ośmiu Polaków, w tym pięć Rybek.

Weekend w Chwałowicach
Wyniki: PPPK 3. eliminacja: 1. RYBKI Rybnik 27: Chmiel 12+1 (3,2,3,-,1,3), Wieczorek 7+2 (2,-,2,3,-,u), Woryna 8+1 (3,2,3); 2. SPEEDWAY Wawrów: Szczotka 10+4 (2,0,2,2,2,2), Nowacki 13 (3,1,3,d,3,3); 3. LOTOS WYBRZEŻE Gdańsk 16: Kossakowski 16 (3,3,2,3,2,3); 4.-6.: SPEEDWAY Wawrów II 15; SPEEDWAY Częstochowa 15; SPEEDWAY Częstochowa II 15; 7. RYBKI Rybnik II 10 (Trzensiok 10 (3,d,3,1,w,3)

Klasyfikacja generalna: 1. RYBKI Rybnik 18; 2. Wawrów 14; 3. Gdańsk 11; 4. Częstochowa 7; 5. RYBKI Rybnik II 7
IMP 3. eliminacja: 1. Woryna (Rybki) 15 (3,3,3,3,3); 2. Nowacki (Wawrów) 14 (3,2,3,3,3); 3. Trzensiok (Rybki) 13 (2,3,2,3,3); 4. Wieczorek (Rybki) 12 (2,2,2,3,3); 5. Kossakowski (Gdańsk) 11 (3,1,3,2,2); 6. P. Portas (Częstochowa) 9 (1,3,3,1,1); 7. Chmiel (Rybki) 9 (3,t,2,2,2)

Klasyfikacja generalna: 1. Woryna (Rybki) 33; 2. Wieczorek (Rybki) 32; 3. Trzensiok (Rybki) 32; 4. Nowacki (Wawrów) 30; 5. Kossakowski (Gdańsk) 29; 6. Chmiel (Rybki) 28; 7. Szczotka (Wawrów) 22; 8. Portas (Częstochowa) 17; 9. Wojaczek (Rybki) 16; 10. Karczmarz (Wawrów) 16