Mistrzowie za mocni
Hokeiści JKH GKS Jastrzębie przegrali na lodowisku Jastor z mistrzami Polski 3:5.
W piątek (18 listopada) liga wznowiła rozgrywki po dwutygodniowej przerwie na start reprezentacji Polski w turnieju EIHC w Sanoku. Jastrzębian czekał trudny sprawdzian, bo Cracovia to najlepsza drużyna w naszym kraju ostatnich lat. Mecz rozpoczął się udanie dla gości, którzy w pierwszej tercji objęli prowadzenie po indywidualnej akcji Leszka Laszkiewicza. Kiedy w drugiej odsłonie po trafieniu Michała Piotrowskiego zespół z Krakowa prowadził 2:0, wydawało się, że losy meczu są rozstrzygnięte. Tymczasem ambitnie grający podopieczni trenera Jirego Reznara w ciągu zaledwie czterech minut doprowadzili do wyrównania. Najpierw Radosława Radziszewskiego do kapitulacji zmusił Błażej Salamon, a chwilę później na 2:2 trafił Richard Bordowski.
Niestety było to wszystko, na co tego dnia stać było gospodarzy. W trzeciej tercji po golach Nicolasa Bescha i Arona Chmielewskiego Cracovia objęła prowadzenie. Po golu Macieja Rompkowskiego zrobiło się 3:4, ale w końcówce, kiedy dążący do remisu gospodarze wycofali bramkarza, krążek do pustej bramki skierował ponownie Chmielewski.
Straty poniesione w meczu z Cracovią jastrzębianie odrobili w niedzielę (20 listopada), wygrywając w Sosnowcu z Zagłębiem w identycznych rozmiarach jak przegrali z mistrzami kraju. Zespół trenera Jirego Reznara nadal zajmuje w rozgrywkach Polskiej Ligi Hokejowej czwarte miejsce. Wczoraj wieczorem (22 listopada) jastrzębianie grali z liderem – KH Ciarko Sanok. W piątek (25 listopada) na Jastorze podejmować będą MKKS Podhale Nowy Targ.

JKH GKS JASTRZĘBIE – CRACOVIA 3:5 (0:1, 2:1, 1:3)
Salamon, Bordowski, Rompkowski – Chmielewski 2, Laszkiewicz, Piotrowski, Besch.

ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC – JKH GKS JASTRZĘBIE 3:5 (0:1, 0:3, 3:1)
Jaskólski 2, Bernat – Marzec, Lipina, Drzewiecki, Labryga, Strużyk.
JKH: Kosowski – Ivicić, Górny, Lipina, Kral, Danieluk – Rompkowski, Dąbkowski, Kulas, Słodczyk, Bordowski – Labryga, Bryk, marzec, Drzewiecki, Kogut – Strużyk, Salamon, Kąkol.