Pomarańczowi drużyną roku
Jastrzębski Węgiel zwyciężył w plebiscycie portalu „Sport Śląski” na drużynę 2011 roku. O tym sukcesie zadecydowała świetna postawa naszej drużyny na międzynarodowej arenie.
Rozgrywki o Klubowe Mistrzostwo Świata były rozgrywane w październiku w Katarze. Jastrzębski Węgiel zaskoczył wszystkich, dochodząc aż do finału! Polacy wygrali m.in. z rosyjskim Zenitem Kazań czy brazylijską ekipą Sesi Sao Paulo. Fachowcy i kibice uznali to za ogromne sukcesy.
Wcześniej drużyna awansowała do Final Four Ligi Mistrzów, gdzie ostatecznie zajęła czwarte miejsce. Jastrzębski Węgiel osiągnął zatem dwa świetne wyniki na światowych parkietach. Słabiej wypadł tylko w lidze. Poprzedni sezon skończył na VII miejscu w PlusLidze.
Zanosi się na to, że w tym roku siatkarze z Jastrzębia Zdroju poprawią się. Póki co zajmują czwarte miejsce w lidze i mają apetyty, aby zdobyć złoto, a więc nawiązać do sukcesu z 2004 roku.
Dodać należy, że w kategorii „Hanys roku” doceniony został Zdzisław Grodecki. Prezes Jastrzębskiego Węgla uplasował się na drugim miejscu, zyskał mniej głosów jedynie od Waldemara Fornalika, trenera piłkarzy Ruchu Chorzów.