Blisko półfinału
W imponującym stylu rozpoczęły występy w fazie play-off hokeistki Białych Jastrzębi. W pierwszym meczu półfinałowym wygrały w Tychach z drużyną tamtejszych Atomówek aż 8:1 i tym samym praktycznie zapewniły sobie awans do półfinału. Trudno bowiem oczekiwać, by w rewanżu, rozgrywanym na własnym lodowisku, podopieczne trenera Zbigniewa Wróbla, zmarnowały tak wysoką zaliczkę.
Jastrzębianki losy meczu rozstrzygnęły już w pierwszej tercji, w której wręcz znokautowały gospodynie. Po golach Magdaleny Szynal, Katarzyny Tyc, Aleksandry Pocheć i Magdaleny Jabłońskiej i Pauliny Kulas ekipa Białych Jastrzębi prowadziła już 5:0. W dwóch kolejnych tercjach wicemistrzynie Polski podwyższyły swoje zwycięstwo po dwóch golach Eweliny Czarneckiej i trafieniu Marty Bigos. W tej sytuacji mecz rewanżowy, który odbędzie się w najbliższą sobotę (21 stycznia) na lodowisku Jastor w Jastrzębiu-Zdroju wydaje się być formalnością.

ATOMÓWKI TYCHY – BIAŁE JASTRZĘBIE 1:8 (0:5, 1:2, 0:1)
Solorz – Czarnecka 2, Szynal, Tyc, Pocheć, Jabłońska, Bigos, Kulas.
Białe Jastrzębie: Kosińska – Gumowska, Mierzwińska, Bigos, Czarnecka, Szynal – Kierc, Rapcia, Kulas, Jabłońska, Pocheć – Wróbel, Tyc, Mianowska.