Jastrzębianie o krok od medalu

W rywalizacji do czterech zwycięstw zespół czeskiego trenera Jirego Reznara prowadzi obecnie 3:2. Teraz drużyny rywalizujące o trzecie miejsce w kraju zmierzą się w sobotę (17 marca) na lodowisku „Jastor”.
Wczorajszy mecz był niezwykle zacięty. Po golu Lukasa Rihy oświęcimianie szybko objęli prowadzenie. Jednak jeszcze w pierwszej tercji, w ciągu niespełna dwóch minut, Mateusz Danieluk i Mateusz Strużyk, zdobyli dwa gole dla JKH. W drugiej tercji po trafieniu Miroslava Zatko Unia doprowadziła do wyrównania. W trzeciej tercji żadnej z drużyn nie udało się przechylić zwycięstwa na swoją stronę. Losy meczu rozstrzygnęły się w dogrywce. Na ławkę kar powędrował Marcin Jaros. Goście wykorzystali grę w przewadze i Richard Bordowski zdobył trzeciego gola dla JKH.