Gwiazdy szachowego festiwalu

W tegorocznym festiwalu startowało 638 szachistek i szachistów z całego świata. W silnie obsadzonym turnieju kobiecym Agnieszka okazała się najlepsza spośród 30 zawodniczek zdobywając 7,5 pkt w 9 partiach* * *W ramach tego festiwalu rozegrano Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach aktywnych, w których znakomicie wypadli zawodnicy MKSz-u Rybnik.Mistrzostwo Polski i złoty medal zdobył Jacek Stopa do lat 16 – 8,5 pkt z 11 partii; wicemistrzami kraju i zdobywcami srebrnych medali są: Karina Szczepkowska do lat 16 – 7,5 pkt, Maria Leks do lat 8 – 9,5 pkt i Marcin Krzyżanowski do lat 10 – 8,5 pkt; brązowe medale zdobyli: Anna Krupa do lat 10 – 8 pkt i Bartosz Suliga do lat 8 – 8,5 pkt. Wysokie miejsca poza podium zajęli Dawid Kobiałko, Przemysław Matuszczyk, Maciej Grefkowicz, Mateusz Kulesza i Alicja Chmielińska.