Hokeiści wygrali w Sosnowcu

Wygrana nie przyszła ekipie z Jastrzębia-Zdroju łatwo. Po pierwszej tercji i golu Piotra Sarnika gospodarze prowadzili 1:0. Zagłębie wykorzystało grę w przewadze, kiedy to na ławce kar siedział Błażej Salamon. Jastrzębianie straty odrobili dopiero w 32. minucie gry. Do bramki strzeżonej przez Tomasza Dzwonka trafił Richard Bordowski. Jeszcze w drugiej tercji Richard Kral wyprowadził jastrzębian na prowadzenie. 42-letni napastnik JKH wykończył akcję Bartosza Dabkowskiego i Mateusza Bryka.
Kiedy w trzeciej tercji po indywidualnej akcji Miroslav Zatko Łądnym strzałem pod poprzeczkę podwyższył na 3:1, wiadomo było, że jastrzębianie zwycięstwa nie wypuszczą już rąk. Ich wygraną przypieczętował Maciej Urbanowicz, który na niespełna dziewięć minut przed zakończeniem meczu ustalił wynik na 4:1.
W piątek (14 września) JKH GKS Jastrzębie na lodowisku Jastor podejmować będzie Nestę Karawelę Toruń. Początek tego meczu o godz. 19.