Juniorzy najlepsi na Śląsku

To rozstrzygnięcie jest sporą niespodzianką, bowiem faworytami turnieju finałowego byli zawodnicy spod Jasnej Góry. Większość z nich stanowi bowiem trzon juniorskiej reprezentacji Polski. Na co dzień występują oni w drużynie Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Spale. Na tytuł mistrzowski liczyli też gospodarze, którzy do finałowej szóstki wprowadzili aż trzy drużyny. Dwóm z nich udało się dotrzeć do półfinałów. Los chciał, że na tym szczeblu zmierzyły się one w bratobójczym pojedynku. Lepszy okazał się pierwszy zespół Pomarańczowych, który pokonał "trójkę" 3:1 (21:25, 25:20, 25:18, 25:18). W drugim meczu półfinałowym Norwid Częstochowa pokonał Volleya Rybnik 3:0 (25:13, 25:16, 25:20).
Rybniczanie zdołali jednak sięgnąć po brązowe medale. W spotkaniu o trzecie miejsce zespół trenera Wojciecha Kasperskiego wygrał 3:1 (25:22, 25:19, 22:25, 25:23) z trzecią ekipą Jastrzębskiego Węgla. Finał był bardzo zacięty. W tie-breaku dzięki świetnej grze Bućko, który wybrany został na najlepszego zawodnika turnieju, lepsi okazali się gospodarze. Oprócz MVP zawodów mistrzowską drużynę tworzą: Adam

Banasiak, Adrian Sławiński, Bartosz Grad, Bertold Krygiel, Dariusz Zborowski, Michał Pacławski, Mateusz Pihan, Roman Nawrocki, Tomasz Smolana, Sebastian Łączny, Sebastian Matula, Wojciech Siek.