20043905
20043905

Zawody odbywały się w dniach od 10 do 12 września. Wzięło w nich udział około 1400 dziewcząt z 57 zespołów reprezentujących Czechy, Słowację, Chorwację, Węgry i Polskę. Mażoretki występowały w kilku kategoriach wiekowych: kadetki, juniorki i seniorki. Na mistrzostwach w Opolu zaprezentowało się dziewięć zespołów, w tym wodzisławski Impuls z Miejskiego Ośrodka Kultury „Centrum”.Dzięki solowemu występowi Magdy Rezner, startującej w kategorii seniorek, do Wodzisławia trafił brązowy medal. Ponadto medalistka wraz z Sylwią Korzeczek wytańczyły piąte miejsce, natomiast w najbardziej widowiskowej kategorii dużych formacji składającej się z przemarszu oraz choreografii scenicznej Impuls zajął ósme miejsce, plasując się najwyżej spośród polskich zespołów biorących udział w mistrzostwach. (BK)xxxRACIBÓRZ. Na tej samej imprezie trzy medale wywalczyły mażoretki Tęcza ze Stowarzyszenia Kultury Ziemi Raciborskiej.W kategorii solo z pałeczką w grupie kadetek srebrny medal zdobyła Aleksandra Mikołajczyk, a brąz jej zespołowa koleżanka Magdalena Głombik. W kategorii duetów z pomponami obie dziewczyny zdobyły razem drugie miejsce. Poza konkursem wystąpiła formacja matek mażoretek, czym ogromnie zaskoczyła gości z zagranicy.