Archiwum / Grzegorz Matusiak
Archiwum / Grzegorz Matusiak

Prowadzony dialog i liczne dyskusje związane ze stanem zdrowia naszego społeczeństwa, prawną ochroną rodziny, polityką państwa dotyczącą osób starszych, ochroną pracowników czy sprawy osób z niepełnosprawnościami stanowią o ważności spraw ludzkich podejmowanych zarówno przez rodziny, a także władze rządowe oraz samorządowe. W szczególności, na uwagę, zasługuje pogarszający się stan zdrowia naszego społeczeństwa, w obszarze wybranych chorób społecznych. Bez wątpienia, wpływ żywienia i aktywność ruchowa, mają zasadnicze znaczenie na nasze zdrowie, a także na jakość naszego życia w każdym wieku. Brak jak i niedobór substancji naturalnych, niezbędnych dla organizmu, najczęściej, prowadzi do choroby.

Stałą obserwacją statystyczną państwa, w szczególności, objęte są choroby społeczne oraz choroby istotne dla oceny sytuacji zdrowotnej ludności Polski. Na podstawie raportu GUS, "Zdrowie i ochrona zdrowia w 2015 roku" , dane dotyczące osób z zaburzeniami psychicznymi, uzależnionymi od alkoholu i innych substancji leczyło się około 1,6 miliona osób. Ta przerażająca liczba, przekraczająca 4 proc. wszystkich Polaków, może wskazywać na związki choroby z brakiem substancji naturalnych w organizmie. Ograniczanie ilości spożywanej wody, brak aktywności ruchowej, czy też nieprawidłowe odżywianie, negatywnie wpływają na nasze zdrowie.

Szczególną uwagę i uznanie kieruję na promowanie zdrowego stylu życia. Świadomość zdrowotna rodziców, którzy myślą o przyszłości swoich dzieci, jak i własnej, obejmuje również wiedzę o tym, jak zadbać o prawidłowe żywienie rodziny. Uważam, że wartość i znaczenie naszego zdrowia, stanowią podstawę dla szczęścia osobistego jak i rodzinnego. Ponadto, uważam również, jako najważniejsze w kształtowaniu zdrowego społeczeństwa powinna pełnić profilaktyka, której celem jest edukacja obejmująca przesłanie - jak żyć żeby być zdrowym.

2

Komentarze

  • NIe dla PO Towarzyszu.... 22 maja 2017 16:09spóźniłeś się co najmniej o jakieś 9 lat....
  • oooo opinia 22 maja 2017 08:39Czytam opinie wszystkjich waszych felietonistów i nie mam wątpliwości, że Matusiaka powinniście zmienić. Albo dokarmić, bo pocisko same głodne kawałki

Dodaj komentarz