20050711
20050711

W drodze do finału szpadzistki Górnika pokoanły UKS Zagłobę Warszawa 45:26, KKS Kraków 45:41, a w półfinale faworytki tych zawodów, AZS AWF Wrocław 45:39.W walce o złoty medal uległy Pałacowi Młodzieży Katowice 42:45. W turnieju rozegranym w Warszawie startowało 15 najlepszych drużyn w kraju.W rywalizacji indywidualnej juniorek startowało 71 zawodniczek, a liderka radlińskiego zespołu Dominka Mosler zajęła w niej siódme miejsce. Srebrne medalistki mistrzostw Polski to uczennice lub absolwentki Zespołu Szkół Sportowych w Radlinie, ich trenerami są: Krzysztof Urbański, Andrzej Mnich i Bolesław Mika.* * *Równie dobre występy odnotowali młodzicy z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Trójka” Radlin w rozgrywanym w Krakowie Ogólnopolskim Turnieju Szermierczym „Skok w nowy rok”. W zawodach startowało 218 młodych szermierzy.Drugie miejsce w szpadzie chłopców w kategorii wiekowej do lat 13 wywalczył Michał Mężyk; na tej samej pozycji w tej kategorii wiekowej wśród dziewcząt uplasowała się Mirosława Moskwa.* * *W zawodach Pucharu Polski Młodzieżowców w szpadzie, które odbyły się w Gliwicach, Dominika Mosler zajęła 9. miejsce, a Katarzyna Szurmańska była 13. W zawodach rywalizowało 85 zawodniczek.W górnym rzędzie od lewej: Martyna Szymańska i Dominika MoslerW dolnym rzędzie od lewej: Agata Macionczyk i Arleta Mlytz