post image
Wstrzymano przyjęcia do oddziału chirurgii ogólnej Szpitala w Wodzisławiu Śląskim / Archiwum

Dyrektor PPZOZ Krzysztof Kowalik informuje, że w dniu 31 marca sanepid w Wodzisławiu Śląskim powiadomił o pierwszym przypadku zachorowania na koronawirusa na terenie powiatu wodzisławskiego. To pacjent z powiatu raciborskiego hospitalizowany i wypisany ze Szpitala Rejonowego im. J. Rostka w Raciborzu, a następnie przyjęty na oddział chirurgii ogólnej Szpitala w Wodzisławiu Śląskim zanim jeszcze ten szpital został przekazany w szpital zakaźny.

- Niezwłocznie po zaobserwowaniu objawów, mogących świadczyć o zakażeniu koronawirusem, pacjent został poddany izolacji i diagnostyce pod kątem infekcji SARS-CoV -2. Po otrzymaniu pozytywnego wyniku pacjent został przewieziony do Szpitala Zakaźnego w Raciborzu, gdzie jest otoczony opieką medyczną – zaznacza Wojciech Raczkowski z wodzisławskiego starostwa.

W chwili obecnej, trwa postępowanie epidemiologiczne, mające na celu określenie kręgu osób, które mogły mieć styczność z zarażonym pacjentem oraz maksymalne ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa na terenie PPZOZ.

W tym celu wszczęto wszelkie procedury obowiązujące w takiej sytuacji. Wstrzymano przyjęcia do oddziału chirurgii ogólnej Szpitala w Wodzisławiu Śląskim. Personel oraz wszyscy pacjenci wspomnianego oddziału zostali odizolowani, objęci badaniami oraz kwarantanną do czasu uzyskania wyników badań na obecność wirusa. Na terenie Szpitala wdrożono wzmożony nadzór sanitarno-epidemiologiczny.

Jak nam powiedział dyrektor Kowalik, od rana próbuje dowiedzieć się w sanepidzie, czy nie wykryto przypadków koronawirusa u osób, które miały kontakt z zakażonym pacjentem.

Komentarze

Dodaj Komentarz

Twoj adres e-mail nie będzie opublikowany.