Remis na początek

Jednak w 10. min wodzisławski bramkarz po interwencji przed polem karnym nie zdążył wrócić między słupki i pozwolił, by przeleciała nad nim piłka uderzona z około 30 metrów przez Łukasza Piszczka. Podopieczni trenera Franciszka Smudy grali w pierwszej odsłonie bardzo źle, jednak w 45. min udało się im zdobyć wyrównującą bramkę. Swojego pierwszego gola w tym sezonie dla zespołu Odry zdobył Jacek Ziarkowski, który celnym strzałem zakończył kontrę swojego zespołu. W pierwszych 45 minutach Zagłębie zdecydowanie przeważało.Po zmianie stron goście zagrali odważniej i gra się wyrównała. Przy odrobinie szczęścia mogli wywieźć z Lubina nawet komplet punktów. W przerwie meczu do akcji musiał wkroczyć Franciszek Smuda, który na pomeczowej konferencji stwierdził, że tak nerwowego spotkania w swojej 20-letniej karierze trenerskiej jeszcze nie przeżył.Kolejny ligowy mecz piłkarze Odry rozegrają na własnym boisku 2 kwietnia (godz. 18) z Cracovią Kraków. Przypomnijmy, że w rundzie jesiennej górą byli wodzisławianie, którzy zdobyli w meczu z beniaminkiem swoje pierwsze punkty w tym sezonie.Zagłębie Lubin – Odra Wodzisław 1:1 (1:1) Piszczek 10 min. – Ziarkowski 45. minZagłębie: Madarić – Żytko, Pokorny, Strąk, Kalousek – Łobodziński, Szczypkowski, Iwański (67. Pach), Jackiewicz (62. Murdza) – Niciński, Piszczek (74. Bartczak)Odra: Pawełek (żk) – Grzyb, Dymkowski, Stasiak, Popov, Woś, Malinowski (90. Drzymont), Kubisz (46. Zganiacz), Muszalik, Rocki, Ziarkowski (87. Szewczuk)