Robert Lewandowski / Podpisano umowę w sprawie powstania KSSENON-u.
Robert Lewandowski / Podpisano umowę w sprawie powstania KSSENON-u.

Dziś w siedzibie Strefy Ekonomicznej w Żorach podpisano umowę na stworzenie akceleratora biznesowego "KSSENON". Umowę w tej sprawie podpisali marszałek Jakub Chełstowski, wicemarszałek Wojciech Kałuża oraz prezes KSSE Janusz Michałek. 


Czym jest akcelerator biznesowy?
To centrum kreatywności, innowacyjności oraz przedsiębiorczości. Powstaną cztery hale, które przeznaczone zostaną do kilkuletniego wynajmu na prowadzenie działalności w oparciu o nowoczesną infrastrukturę w biznesowym sąsiedztwie. Wielkość hal zostanie dopasowana do potrzeb przedsiębiorstw, by nie zaburzyć relacji kosztów dzierżawy w stosunku do bieżącej działalności operacyjnej. 

- Każdy z zaprojektowanych budynków będzie składał się z 8 modularnych boksów. Założenia projektowe pozwalają na elastyczne podejście i regulowanie powierzchni, w zależności od potrzeb przedsiębiorcy - podkreślił Sławomir Gruszka, recznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.


Projekt "KSSENON" zakłada także powstanie m.in. Centrum Kompetencji, w którym znajdzie się część służąca realizacji warsztatów wirtualnych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii VR, czy programów symulacyjnych. 

- Oto wielkie wydarzenie w historii KSSE . To pierwszy tak duży projekt inwestycyjny, który realizujemy sami, to ponad 40 mln dotacji, to prawie 60-kilka milionów wielkiej inwestycji. To także wielki wkład miasta Żory w to przedsięwzięcie - powiedział marszałek województwa.

Galeria

Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt

Komentarze

Dodaj komentarz