W piątek dostałem od niej wiadomość "tato, mogę cię prosić żebyś to zobaczył a potem gdzieś udostępnił?" Pod załączonym linkiem znalazłem instagramowy post zamieszczony przez Martynę Wojciechowską. Czerwone tło, czarna postać kobiety z parasolką i napis "Nie zapominajcie, że wystarczy kryzys polityczny, gospodarczy albo religijny, żeby prawa kobiet na nowo były kwestionowane. Musicie być czujne przez całe życie. Simone de Beauvoir". Martuś, jestem z Ciebie dumny. Spróbuję przekazać ten komunikat jak najszerzej. 

Moja córka ma już wystarczająco dużo doświadczenia, żeby wiedzieć, że o życie i swoje prawa musi walczyć od teraz. To dziecko ma na tyle wyobraźni, żeby wiedzieć, że swojego życia i ciała musi bronić przed różnej maści ludźmi, którzy wiedzą i wierzą lepiej. Już jako przedszkolak słyszała na katechezie, że jej tata jest zły ponieważ jest rozwodnikiem. I pewnie nawet nie musicie się rozglądać, żeby trafić na inne osoby tego pokroju.

Osoby, które mają wewnętrzną potrzebę i poczucie wyższości nad innymi, które ich zdaniem wynika z religii. Nie ma w tym chrześcijańskiego miłosierdzia, wybaczenia i umiłowania drugiego człowieka. I jeżeli ci ludzie mają rację i piekło istnieje, to będą też mieli spore kłopoty. Cieszący się z rozstrzygnięcia TK powinni wiedzieć, że to początek końca ich świata. Wahadło historii jest od wielu lat wychylone w Polsce w prawo. Kiedy do głosu dojdzie pokolenie Marty, nastąpi zwrot. Zdmuchnie on zakaz aborcji, nierówne traktowanie gejów i inne konkordaty. Niepisane prawo do grzebania innym w majtkach zostanie odebrane (niestety pod tym grzebaniem w majtkach znajdziecie dzisiaj wszystko, co przynosi fantazja). 

Mały brat, a wielki manipulator ma oczywiście plan. W marcu kobiety protestujące w Hiszpanii zostały oskarżone przez prawicowe media o roznoszenie koronawirusa. U nas będzie analogicznie. TVP powie, że tragiczne chwile pandemii to wina protestujących kobiet, bo to przecież przeciwniczki życia. Już teraz zbierajcie zdjęcia protestujących przeciw maseczkom Konfederatów i fotografujących się bez zasłaniania twarzy kościelnych hierarchów oraz innych typów o okrągłych buziach znanych z telewizji. Będą je usuwać. 

 

Komentarze

  • Leszek komentarz do komentarza 28 października 2020 13:50On niewierzący, ale może wierząca matka córki? Życie.
  • 28 października 2020 12:09A wystarczyło konsekwentnie nie posyłać dziecka na religię. Bo rozumiem, że pan niewierzący
  • magda ... 28 października 2020 11:23Bardzo dobrze napisane! Musimy walczyć, bo jeśli teraz odpuścimy Kaczyński będzie wiedział, że może zrobić z nami wszystko co mu się podoba. Polityka w tym kraju zmierza w kierunku białoruskim - jeden wszech wierzący wódz, którego przekonania mają być przekonaniami całego narodu. Ja w takiej Polsce żyć nie chcę.

Dodaj komentarz