Domini Gajda/Tak było na cmentarzach w zeszłym roku...
Domini Gajda/Tak było na cmentarzach w zeszłym roku...

Z powodu epidemii jastrzębskie Hospicjum Domowe rezygnuje w tym roku z przeprowadzenia kwest na cmentarzach. Wcześniej podobną zbiórkę odwołano w Rybniku.

Ze względu na epidemię jastrzębskie Hospicjum Domowe rezygnuje w tym roku z przeprowadzenia kwest na cmentarzach.

Zbiórki na rzecz hospicjum są listopadową tradycją w mieście. Od 2002 roku w Dzień Wszystkich Świętych wolontariusze stają z puszkami, by wśród odwiedzających cmentarze zbierać środki na potrzeby Hospicjum Domowego im. księdza Eugeniusza Dutkiewicza SAC.

Ubiegłoroczna, 17. z kolei kwesta, okazała się rekordowa – zebrano na niej ponad 50 tysięcy złotych. Początki były skromne – przez pierwszych kilka lat pieniądze do puszek zbierała garstka stałych wolontariuszy, którzy na co dzień pomagali podopiecznym hospicjum. Stali jedynie przy Kościele Świętej Katarzyny i na cmentarzu komunalnym. Po kilku latach, dzięki zaangażowaniu nauczycieli i dyrekcji szkół, udało się do pomocy zachęcić jastrzębską młodzież. W 2019 roku aż 350 ochotników zachęcało ludzi do wsparcia hospicjum na wszystkich jastrzębskich cmentarzach.

- Zachęcamy by mimo tegorocznych ograniczeń wesprzeć hospicjum w inny sposób – przekazując 1% podatku, biorąc udział w zbiórce Pola Nadziei, która, miejmy nadzieję, odbędzie się wiosną, a także dokonując wpłat na konto. Niezbędne informacje znajdziecie na stronie www.hospicjum-jastrzebie.pl - apelują społecznicy.

Komentarze

Dodaj komentarz